انتخاب شیرینی

چه نوع شیرینی برای عروسی مناسب تر است؟

شیرینی عروسی

برنامه‌ریزی جشن عروسی برای خانواده‌ها معمولاَ بسیار هیجان‌انگیز و در عین حال استرس‌زا است و از بین صد ها کاری که باید قبل از مراسمتان انجام بدهید، انتخاب شیرینی و کیک، شیرین‌ترین کار شماست.

شیرینی و کیک یکی از اصلی‌ترین بخش‌های پذیرایی در همه‌ی جشن‌هاست که از برنامه‌ی پذیرایی عروسی‌ها حذف نشدنی است. به‌خاطر همین است که دغدغه‌ی انتخاب شیرینی مناسب در ذهن هر عروس و دامادی وجود دارد و ما تصمیم گرفتیم با معرفی انواع شیرینی که می‌توانید در جشنتان سرو کنید کار انتخاب را برایتان راحت تر کنیم.

قبل تر برایتان در مورد بهترین شیرینی‌ ‌عروسی نوشته بودیم و می‌خواهیم در این نوشته به صورت جزئی‌تر انواع شیرینی خشک مناسب عروسی را به شما معرفی کنیم.

چرا شیرینی خشک بهتر است؟

معمولاَ شیرینی‌های خامه‌ای محبوبیت بیشتری نسبت به شیرینی خشک دارند، اما به چند دلیل شیرینی خامه‌ای مناسب عروسی نیست.

  • نگهداری از شیرینی خامه ای سخت‌تر است، مناسب فصل گرما نیست و ماندگاری کمی دارد.
  • سرو شیرینی خشک بسیار آسان‌تر از شیرینی تر است؛ برای خوردن شیرینی خامه‌ای حتما باید ظرف و کارد و چنگال مناسب تهیه کرد چرا که احتمال کثیف شدن لباس مهمان‌ها با شیرینی خامه‌ای بیشتر از شیرینی خشک است.
  • کیک عروسی نوعی شیرینی خامه‌ای است و در این‌صورت سرو کردن شیرینی خشک به جای شیرینی تر مناسب تر است.
  • شیرینی خامه ای معمولا وزن بیشتری نسبت به شیرینی خشک دارد، بعلاوه اینکه بسیار خوش خوراک تر است و باید مقدار بیشتری از آن سفارش دهید، بنابراین انتخاب شیرینی خشک برای عروس‌تان از لحاظ اقتصادی هم بهتر است.

انواع شیرینی خشک مناسب عروسی

شیرینی زبان

شیرینی زبان یکی از رایج‌ترین انتخاب‌ها است، فرقی نمی‌کند که عروسی است یا خواستگاری یا یک دورهمی کوچک، شیرینی زبان سایز مناسبی دارد و حجم آن نسبت به وزنش بیشتر است، بنابراین می‌تواند به عنوان یک شیرینی خشک مناسب و اقتصادی برای عروسی و میز پذیرایی شما شناخته شود.

شیرینی خشک عروسی
شیرینی زبان

شیرینی ساق عروس

یکی از شیرینی هایی که از زمان‌های قدیم در مجالس سرو شده، شیرینی ساق عروس است، اگر به این شیرینی علاقه دارید بهتر است که برای عروسی‌تان از انواع ساده و نارگیلی آن سفارش دهید، چرا که محبوبیت شیرینی ساق عروس شکلاتی بین مهمان‌ها کم‌تر است و شیرینی ساق عروس نارگیلی ظاهر شکیل‌تر و زیباتری دارد.

شیرینی ساق عروس نارگیلی

تارت میوه‌ای

تارت‌های میوه‌ای کوچک و انگشتی از دسته‌ی شیرینی خشک مناسب عروسی هستند که می‌توانند جایگزین شیرینی‌های خامه‌ای بشوند. داخل نان این تارت‌ها با کرمفیل یا شکلات سفید پر می‌شود و برای میوه‌ی روی تارت، می‌توانید از میوه‌های متناسب با فصل سفارش دهید که قیمت تمام شده کم‌تر شود.

شیرینی سوییسی شکلاتی و مربایی

از دسته شیرینی‌های سنتی حساب می‌شوند و در شکل‌ها و مزه‌های متنوع در قنادی‌ها وجود دارند و به تنوع و قیمت مناسبشان ، یک شیرینی مناسب عروسی محسوب می‌شوند.

شیرینی سوئیسی
شیرینی سوئیسی

شیرینی اسکار

شیرینی اسکار یکی از معروف ترین شیرینی های خشک موجود در بازار است و برای کسانی که می خواهند رایحه هل و مغزهای مختلف رو به مجالسشان اضافه کنند بهترین گزینه می باشد. معمولا در انتخاب شیرینی خشک عروسی و مجالس مختلف اسکار اولین گزینه می باشد، زیرا این شیرینی با شکل و شمایل خاص خود می تواند رنگ و روی خاصی به دیس های سر میزهای عروسی بدهد.

شاید این شیرینی، ابتدا شاید بخاطر قیمت بالای آن غیر اقتصادی بنظر برسد، ولی با توجه به اینکه هر کیلو از آن حدود ۷۰ عدد شیرینی را شامل می شود متوجه می شویم وزن زیادی از آن را نیاز نخواهید داشت.

شیرینی اسکار گردو
شیرینی اسکار گردویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.