انتخاب کیک

نکات مهم در مورد سفارش کیک عروسی مناسب

سفارش کیک عروسی

 وقتی زمان جشن عروسی فرا می رسد برنامه ریزی های عروس و داماد برای تجربیات پر استرس و هیجان انگیز شروع می شود. رزرو مکان برگزاری جشن عروسی ، انتخاب نوع غذا ، انتخاب نوع نوشیدنی و دیگر موارد مسائلی هستند که منجر می شوند عروس و داماد تمرکز خود را از دست بدهند. در این میان کیک عروسی نیز از این امر مستثنی نمی باشد و یکی از مواردی است که بایستی توجه ویژه ای به آن داشت. در ادامه این مطلب می توانید مطالب و نکات مهمی که در سفارش و خرید کیک عروسی باید مد نظر داشت را بخوانید.

 کیک یکی از اجزای مهم عروسی م یباشد که در فیلم و عکس های مراسم تا ابد به یادگار می ماند. بنابراین فقط به عنوان شیرینی مراسم محسوب نمی شود و به غیر از طعم آن ، شکل ، اندازه و زیبایی آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

گاهی قامت کیک ها از قد عروس و داماد هم بالاتر می رود و گاهی عجیب و غریب ترین شکل و ظاهر و رنگ و لعاب را به خود می گیرند و در اکثر مواقع قیمت های سر به فلک کشیده همگان را به شگفتی وا می دارد که ممکن است پخت و گل آرایی یک کیک ۱۵ کیلویی بیش از یک و نیم میلیون تومان هزینه بردارد. بنابراین بایستی قبل از سفارش یک سری نکات مهم را که مربوط به خرید کیک عروسی میباشد بدانید تا خریدی بهتر و به صرفه تر داشته باشید.

شرایط و مکان مراسم عروسی رو در نظر بگیرید

 انتخاب شرایط مکانی و دکور توسط شما تاثیر زیادی در جلوه کیک عروسی دارد به طور مثال در فصل بهار و تابستان که فضای آزادانه ای برای مراسم در نظر گرفته می شود. استفاده از آن دسته کیک هایی که یخ چینه های عروسکی و نوشتاری در آنها به کار رفته است مناسب نمی باشد. همچنین نوع فوندانتی که در کیک به کار برده شده است. بایستی در مقابل دمای هوای آزاد مقاومت لازم را داشته باشد. پس ضروری است که پیش از انتخاب و سفارش کیک از مکان مورد نظر برای مراسم اطمینان حاصل کرده و از مدت زمان تقریبی که کیک قرار است در آنجا قرار بگیرد آگاهی داشته باشید. و آن را با کیک ساز خود در میان بگذارید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

گول ظاهر کیک عروسی را نخورید

 زمانی که می خواهید کیکی را سفارش دهید به هیچ عنوان مجذوب ظاهر و نمونه های آماده کیک عروسی نشوید زیبایی ظاهری کیک فقط یک مورد از موارد مهم یک کیک عروسی خوب می باشد مواردی همچون مواد به کار رفته در کیک ، طعم و مزه ، تازگی مواد اولیه و تعهد در تحویل به موقع از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند که بایستی فراموش نکنید.

کیک عروسی را متناسب با تعداد مهمانان سفارش دهید

اگر وزن کیکی که سفارش می دهید کمتر مقدار لازم باشد ممکن است به اندازه کافی به مهمانان نرسد و سر خوردن آن کدورت پیش بیاید. برعکس آن چنانچه وزن زیادی داشته باشد مجبورید هزینه بالایی را پرداخت کرده و در نهایت کیک روی دستتان بماند. بنابراین به عنوان یک قانون کلی باید بدانید که سهم هر نفر صد تا ۲۰۰ گرم می باشد. طبق این اصول در نظر گرفتن ۱۵۰ گرم برای هر نفر تخمین خوبی محسوب میشود. البته این نکته را نیز باید مد نظر داشته باشید که بعضی از تزییناتی که روی کیک انجام شده است خوراکی نیستند. به عنوان مثال فوندانتی که روی کیک کشیده می شود با وجود خوراکی بودنش مزه خوبی ندارد و اکثرا خورده نمی شود. پس وزن کیک برای مهمان ها در نظر گرفته می شود باید از بخش خوراکی و جدا از تزیینات باشد.

پیش از سفارش اصلی نمونه تست کنید

 چنانچه زمان کافی برای پیش بردن برنامه هایتان دارید پیشنهاد می کنیم برای اینکه از کار نهایی کیک سازی که انتخاب کردید اطمینان حاصل کنید کمی قبل تر به عنوان نمونه کیک کوچکی را که مشابه کیک عروسی می باشد سفارش دهید و آن را با خانواده تست کنید. چرا که این کار نه تنها در ارزیابی کیفی کیک به شما کمک می کند بلکه بازخورد های جالبی از طرف خانواده نسبت به کیک مورد نظر خواهید گرفت مثلاً امکان دارد همسرتان گل صورتی را به گل قرمز در تزیین کیک ترجیح دهد و یا اصلا از طعم موز در کیک خوشش نیاید.

 از طعم یا ماندگاری کیک غافل نشوید

جدا از طعم خوب و زیبایی ، بعضی از کیک ها ماندگاری بسیار بالایی دارند. چرا که طوری طراحی و ساخته شده اند که دوام و مقاومت زیادی زیر نور فلاش ، نور پروژکتور و گرما داشته باشند. البته در این میان مواردی نیز وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید این که ممکن است در تهیه این نوع کیک ها موادی به کار برده شود که مقداری از طعم آن کاسته ولی در عوض چندین ساعت ماندگار بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.